Zümrüt Rize Gazetesi

KONGREYE “KRAL” DAMGA VURDU!..

KONGREYE “KRAL” DAMGA VURDU!..
23 Haziran 2022 - 12:14

Pazartesi günü yapılan ÇAYKUR RİZE GENÇLİK ve SPOR Kulübü’nün 92.Olağanüstü Kongresi’nde kongre üyesi Kral Faysal Çillioğlu’nun verdiği önerge ve yaptığı konuşma damga vurdu..

Kongre Delegesi Kral Faysal ÇİLLİOĞLU tarafından daha önce; 89, 90 ve 91. Kongrelerinde gündeme getirdiği, Sicil Kurulu ve Yüksek Divan Kurulu oluşumu, 92 Olağanüstü Kongrede Genel Kurula verdiği önerge ile bu iki Kurulun oluşumu için, Komisyon Kurulmasına karar verildi.

Kral Faysal ÇİLLİOĞLU’nun Kongrede söz alarak; “Genel Kurul Delegelerinin göstermiş olduğu hassasiyetle, bu gecikmiş kararın hayata geçirilmesi Kulübe, taraftara bir heyecan ve katkı sağlayacaktır” diye açıklamalarda bulundu. Ayrıca; “Finansal ve fiziki yapı olarak, Türkiye’deki ilk 10 Kulüp arasında olan, bu Kulüplerde olup ÇAYKUR RİZESPOR da olmayan Sicil Kurulu ve Yüksek Divan Kurulu oluşumu ile, Kurumsal kimliğimizin taraftara ve tabana yayılma noktasında faydalı olacağına inancımız tamdır” diye sözlerini ifade etti.
Faysal ÇİLLİOĞLU; Sicil Kurulu’nun;

Kulüp üyeleri ile sporcuların sicil kütüklerini tutarak, üyelerin listelerini düzenleyerek, haklarını belirterek, üyeler hakkında Yönetim Kurulu tarafından verilen kararları Üyenin Siciline, Üye ve sporcular hakkında yapılan işlemleri, durumlarında meydana gelen değişiklikleri, aldıkları görevleri, yaptıkları hizmetleri, başarı ve cezaların sicillerine işlendiğini, Tüzüğe göre, Kulüp Genel Kurul’una katılma hakkı olan üye ve delege listesinin düzenlenmesi işlemlerini yapacağını ifade etti.
Yüksek Divan Kurulu’nun;

Kulübün Danışma Organı olup, Kulübün gelişimi ve geleceğini ilgilendiren idari, mali, sportif, hukuki, sosyal konularda, mevzuat, bütçe, tüzük hükümlerine göre Yönetim Kurulu’na tavsiyelerde bulunacağı, yeni kurulacak bu iki Kurulun; Yönetimin iletişim ve etkileşimi sonucu, Yönetişim, Şeffaflık ve Hesap Verebilirlik gereği ile, Kulübün daha etkin ve yetkin Yönetilmesine katkı sağlayacağını söyleyerek, konuşmasını tamamladı.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum