Zümrüt Rize Gazetesi

ÇAY KONSEYİ NE İŞE YARAR ONU Bİ AÇIKLASIN

ÇAY KONSEYİ NE İŞE YARAR ONU Bİ AÇIKLASIN
21 Haziran 2022 - 17:01

Yaş çay fiyatını Rize’li önceden Başbakandan şimdi ise, Sayın Cumhurbaşkanı’mızından duymaya alışmıştır. Çay konseyi şimdiye kadar üreticimizin hangi sorununu sıkıntısını çözmüş? ne işe yaramiş ki yaş Çay fiyatını belirleyip açıklayacakmış. Rize Vekilimiz Sayın Hayatı Yazıcı 210 Bin Üretici ve ÇAYKUR’u özel sektörün kontrolündeki konseyin ellerine nasıl bırakır? Bu büyük yanlış derhal düzeltilmeli, teklifi dahi yapılmalıdır dedi.

Merkez ilçe Başkanı USTA;

Biz hazırlanan Çay Kanunu Teklifinde Taban Fiyatın Konulmadığını, Üreticinin beklentilerinden çok, özel sektörün taleplerinin karşılanacağını, Çay Borsasının güdümünde sözde paydaşlarla hazırlandığını, defaatle söyledik ve siyasi demeçlerimiz ile kamuoyu ile paylaştık. Bu gün Rize’li Vekilimizin yapmış olduğu talihsiz açıklamalara üzüldük ve şaşırdık açıkçası bu kadarını da beklemiyorduk. Yapılan açıklamada, üreticinin en önemli beklentisi Taban Fiyat yokken, Çaykur Koruma altına alınmazken, Üretici Promosyon Haklarını beklerken, Kaçak Çaya önlem alınmazken, Beyefendiler Yeşil Altın yaprağımızın kaderini Özel Sektörürün içinde olduğu Çay Konseyine Bırakıyorlar, Çay Bahçelerinin kökten sökümünü düşünüyorlar, ÇAYKUR’u Özel sektörün kaderine bırakıyorlar. Bu Vekillerimizin Rize’mize, Çay üreticimize ve ÇAYKUR’a yapacakları en büyük yanlıştır ifadesinde bulundu.

Merkez ilçe Başkanı;

“BU YAPILAN KUZUYU KURDA TESLİM ETMEKTİR”

Üstünede Yaş Çay Fiyatını da Çay Konseyi belirleyip açıklayacakmış. Çay Konseyi Ne işe Yaramış? ne icraat yapmış? ne faydası olmuş? Başkanı ilk önce onu bir açıklasın. Vatandaşın Çayını Taban Fiyatın %40 altında alınırken, Kaçak Çay Kamyonları Yan Yatarken, Gübre %400 artarken, Destekleme Yedi Yıldır Rekor kırarken, Çaykur milyon TL zarar açıklarken, neredeydi bu Çay Konseyi? Hiçbir fonksiyonu olmayan bu kuruma hiçbir hak ve yetki verilmemeli. Bu Yapılan Kuzuyu Kurda teslim etmektir. On Maddeden oluşan Çay Kanunu Teklifimizde ifade ettiğimiz üzere Çayın Tek Patronu ÇAYKUR olmalı ve Korunma altına alınmalıdır dedi.

Son olarak Başkan USTA;

Kesinlikle Büyük Birlik Partisi Olarak, 210 Bin Çay Üreticimizi ve olmazsa olmaz ÇAYKUR’u koruma altına almayan sözde Çay Kanunu Tasarısı derhal düzeltilmeli,10 Madde ile hazırladığımız Çay Kanunu Teklifimizde dikkate alınarak, Sayın Cumhurbaşkanımıza bu yanlışlar ivedi bir şekilde iletilmeli diyoruz. Bizler daima Azîz Milletimiz ve Şanlı Devletimiz için varız. Çay Üreticimiz ve ÇAYKUR asla yanlız değildir açıklamasında bulundu.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum