Zümrüt Rize Gazetesi

SOKAK HAYVANLARINDAN ŞEFKATLİ ELİMİZİ GERİ ÇEKMİYORUZ

SOKAK HAYVANLARINDAN ŞEFKATLİ ELİMİZİ GERİ ÇEKMİYORUZ
17 Haziran 2022 - 17:24

Rize Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından sokak hayvanlarına yönelik yemleme çalışmaları aralıksız devam ediyor.

5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu gereğince Belediyelerin alacağı tedbirler kısmında “Sahipsiz Sokak Hayvanlarının kısırlaştırma, aşılama, küpeleme ve tıbbi bakımlarının yapılması sonrası alındığı ortama bırakılması” hükmü yer almaktadır.

Bu kanun gereği çalışmalarını aralıksız sürdüren Rize Belediyesi, yemek bulmakta zorluk çeken sokak hayvanlarına bulundukları ortamda mama dağıtmaya devam ediyor. Diğer yandan Rize’de şehrimiz esnafları ve vatandaşlarımızın da hayvanlarımıza ilgi gösterdiği gözlerden kaçmıyor.

Yemleme çalışmaları kapsamında şehri gezen ekipler karşılaşmış oldukları küpesiz bir köpeği ise Rize Belediyesine ait sokak hayvan nakil aracı ile alarak Hayvan Rehabilitasyon Merkezine götürdü. Burada yapılan kısırlaştırma ve tedavi işlemlerinin ardından küpesi takılan köpekler kanun gereği bulunduğu doğal ortama yeniden bırakılıyor.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum