Zümrüt Rize Gazetesi

HÜSEYİN YANGIN’DAN AÇIKLAMA VAR!..

HÜSEYİN YANGIN’DAN AÇIKLAMA VAR!..
17 Haziran 2022 - 11:51

Eski Pazarspor Kulübü başkanı Hüseyin Yangın, Kamuoyu’na TFF başkanlık seçimi hakkında açıklamada bulundu.

Haber: Selim DENİZALP

İşte Hüseyin Yangın’ın açıklamaları;

”16 Haziran 2022 tarihinde Ankara da yapılan TFF Olağanüstü seçimli Genel Kurulunda yapılan Başkanlık seçiminde son gün aday oldum.
Her türlü yönlendirme ve “ Başka aday yok, ben tek adayım” şeklindeki doğru olmayan sözlere karşın
39 ıslak imza ve seçime dakikalar kala gelen 13 imza imza ile birlikte 52 imzaya ulaştım.
Bu sayı Sandığı Delegasyonun önüne getirmemi sağlamaya yetmedi ise de, 309 delegesi olan TFF Genel Kurulunun 209 unun toplantıya katıldığı,192 sinin oy kullanmış gibi yaptığı, buna karşın seçilen Sayın Mehmet Büyükekşi’nin ancak 132 oy alabildiği ve TFF tarihinin en az oyla seçilen Başkan olarak tarihe geçtiğini net olarak görüyoruz.
Bu tablo,
Seçimde boş oy kullanan 77 delege ile birlikte toplamda 177 TFF delegesinin teveccühünün tarafımıza olduğunu gösteriyor.
Böyle bakıldığında gönüllerde seçimin kazananı olduğumuzu net şekilde görebiliyoruz.
Tüm baskı ve yanlış söylemlere rağmen tarafımıza imza veren 52 kocaman yürekli TFF delegelerine, sonucu belli tek adaylı seçime (çoğunun seçim mahallinde olmasına karşın akredite olmadığı) katılmayıp tavrını belli etmek için boş oy kullanan tüm TFF delegelerine ve benimle bu yola başkoyan değerli Yönetim Kurulun Yol Arkadaşlarıma yürekten teşekkür ederim.
TFF Başkanlık Koltuğuna oturan sayın Mehmet Büyükekşi’ye ve Yönetim Kuruluna başarılar diliyorum.
Önümüzdeki yıl yapılacak Olağan TFF seçimlerine kadar Federasyonumuzdaki sorunların çözülmesini umuyor ve anılan Genel Kurulda potansiyel Başkan adaylarından biri olacağımı bugünden beyan ediyor, Futbol Camiasına saygılarımı sunuyorum.”

Hüseyin YANGIN
Pazarspor Kulübü
Onursal Başkanı,
2.ve 3.Lig Kulüpler Birliği Kurucu Başkanı,
16 Haziran 2022 TFF
Başkan Adayı

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum