Zümrüt Rize Gazetesi

CHP KADIN KOLLARINDAN CİNAYETE TEPKİ

CHP KADIN KOLLARINDAN CİNAYETE TEPKİ
12 Haziran 2022 - 16:23

RİZE – CHP Rize Kadın Kolları Başkanı Nurdan Tavukçuoğlu Ardal Rize’de meydana gelen kadın cinayetine tepki göstererek bir açıklamada bulundu.

Haber: İsmet KÖSOĞLU

Rize CHP Kadın Kolları Başkanı Nurdan Tavukçuoğlu Ardal’ın açıklaması şöyle’ ’Bir kadın cinayeti daha… Çok üzgünüz ki bu vahşet Rize’mizde yaşanmıştır. Eşi tarafından hunharca katledilen üç çocuk annesi olan kız kardeşimiz Özlem Dursun dün sabah hayatını kaybetmiştir. Şimdi soruyoruz çaresiz genç bir kadının kanunların yetersizliği yüzünden derdine çare olamayan adalet sistemimiz bu durum karşısında artık işleyecek mi? Hak, hukuk, adalet yerini bulacak mı?

İSTANBUL SÖZLEŞMESİ UYGULANACAK MI?

Evde kenevir yetiştirerek uyuşturucu kullanan bir eş tarafından sürekli şiddet gören savunmasız bir kadın, hukuk kuralları olmadığı için maalesef ki bedelini kendi hayatıyla ödemiştir. KADES’e başvursa da çocukları ile tehdit edildiği için aynı gün eve geri dönmek zorunda bırakılmıştır. Bu psikolojik baskıyı kız kardeşimiz, çocukları ve tüm ailesi ile birlikte yaşamak zorunda kalmıştır.

Bu baskılara maruz kalan tüm kadınların dayanağı olan İstanbul Sözleşmesi ivedilikle geri gelmelidir. Artık kadın cinayetleri ve kadın istismarı bu ülkede yaşanmasın diyoruz. Siyaset üstü olan kadın cinayeti davalarında, tüm kadınları ve halkımızı İstanbul Sözleşmesine sahip çıkmaya çağırıyoruz.

Özlem Dursun davasında gereken cezai müeyyide uygulansın. Kadınlar kanunlarla korunsun, hak eden hak ettiği kadar ceza alsın istiyoruz. “Kadın cinayetleri son bulsun, daha fazla kadın cins kırım yaşamasın. Kız kardeşimiz Özlem’in evlatlarına, annesine ve tüm sevenlerine baş sağlığı diliyoruz. Rize’mizin Başı Sağolsun.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum