Zümrüt Rize Gazetesi

TÜRKİYE’DE TUHAF ŞEYLER OLUYOR!

TÜRKİYE’DE TUHAF ŞEYLER OLUYOR!
Cemil Can BIÇAKÇI( ccbicakci@gmail.com )
06 Haziran 2022 - 13:54

Hemen akla ekonomi geliyor da el hak doğru tabii..G-20 ülkeleri arasında rekor kırdık enflasyonda maşallah..Şampiyonluk bizde, bizden sonra Arjantin’de ve ne yapsın savaş içinde Rusya da bu ligde üçüncü..Peki idarede neler oluyor meselesi ekonomi çok önde yürüdüğü için bazen görülmüyor, gözden kaçıyor normalmiş gibi görünüyor. Mesela kıdemli devlet adamlarından Vali Münir Karaloğlu, Diyarbakır valisi..Karaloğlu’nu hiç görmedim, tanımam, hiçbir yerde bir araya gelmedik ama yaşanan olay sebebiyle hakkında bir araştırma yaptım. Münir Karaloğlu, Bursa, Van ve Antalya gibi büyükşehirlerde başarılı Vali’lik yapmış bir kişilik..En son Diyarbakır Vali ve Belediye Başkanı olarak atanmış Karaloğlu..Hareketli ve yerinde duramayan çalışkan bir yapı Karaloğlu..

NEDEN BİR ANDA DURUP DURURKEN KARARNAME ÇIKTI?

İç İşleri Bakanlığı zaman zaman idari görevlerde değişiklik yapar, emekli olanların yeri doldurulur, ihtiyaçların gerektirdiği değişiklikler yapılır bunlar normal ama normal olmayan bir değişiklik var bu son kararnamede..Diyarbakır Vali’si Münir Karaloğlu için yer değişikliği yapıldı. Neden? Nedeni bilinmiyor bu tasarrufun..Haa, değişiklikler yapılabilir tamam ama bazı değişiklikler farklı yorumlara neden olabiliyor ki idarenin bundan kaçınması lazım adalet adına, liyakat adına..Aksi halde farklı yorumlar yapılır, akla farklı sorular gelir..Neden bu değişiklik yapıldı? Acaba Diyarbakır’da bir Caddeye eski Başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın adının verilmesi olabilir mi?..Belki değil ama bu yolda yorumlar var kamuoyunda..Mesut Yılmaz’ı seversiniz sevmezsiniz o ayrı konu ama bu ülkeye hizmet etmiş müteveffa bir devlet adamının adının bir caddeye verilmesi neden rahatsızlık yaratır ki?

ALTILI MASA ALDIĞI KARARLA MEDYANIN ÖNÜNE ÇIKTI!

Artık medya bölündüğü için muhalif kanallarda canlı yayımlandı. 6 lı masayı oluşturan 6 siyasi parti seçimlerin güvenliği konusunda hazırladıkları yol haritasını kamuoyu ile paylaştı. Her zaman olduğu gibi bir yığın kamera olduğu halde gene muhalif medyadan 3-4 soru geldi o kadar. Haa, hiç seçimlerin güvensizliği olur mu, olmaz olmaaaz..Trafoya kedi girmeeez..Falan filan işte..Sonuçta sandıklara ve ıslak imzalı sandık tutanaklarına sahip çıkılacağı konuşuldu, vatandaşa garantisi verildi..

BİR GARİP SÖNMEZ YIKILMAZ GÖÇTÜ BU DÜNYADAN!

Yeşilçam’ın dev adamı geniş yapılı koca adam koca yürek SÖNMEZ (SOLMAZ) YIKILMAZ maalesef bir kaza sonucu yıkıldı, düştü ve sakatlandı. O bir araba dayak yiyen de hiç yıkılmayan SOLMAZ maalesef önceki gün hayatını kaybetti ve memleketi Rize’de bir garip gibi toprağa verildi. Yanında bir tek sanatçı yoktu. İstanbul Teşvikiye Camiindeki törende en çok filminde rol aldığı Cüneyt Arkın yoktu ama Betül hanımla oğlu Kaan’ı göndermişti sağolsun. Peki uğrunda İstiklal Caddesinde aleyhinde laf etti diye adam dövdüğü Sayın Cumhurbaşkanı tarafından kimse var mıydı cenazede, yoktu. Bizim Faik Bakoğlu ve Anzerli hemşerileri dışında kimseler yoktu. Memleketinin sanatçısı için doğrusu Ak Parti İl teşkilatı bulunmalıydı. Temiz yürekli, saf yürekli düzgün bir çocuktu dev adam benim gözümde. Rastlardım Yeşilçam’da ona hep saygılı idi sevgi dolu idi. Rahmet diliyorum mekanı cennet olsun..

Haftaya görüşmek üzere hoşçakalın..

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum