Zümrüt Rize Gazetesi

ÇAY TOPLARKEN TAŞ OCAĞINDA PATLATMA CAN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATIYOR

ÇAY TOPLARKEN TAŞ OCAĞINDA PATLATMA CAN GÜVENLİĞİNİ TEHLİKEYE ATIYOR
06 Haziran 2022 - 17:55

İKİZDERE – İyidere Lojistik Liman inşaatına dolgu malzemesi kullanılmak için İkizdere Eşkencidere Vadisine açılan taş ocağına tepkiler devam ederken, çay bahçesinde çay toplayanlara karşı patlayıcı kullanılması tepki çekti.

Haber: İsmet KÖSOĞLU

Taç ocağının hemen karşı tarafında bulunan Çay Bahçesinden çay toplayan Eşkencidereli bahçe sahiplerinden Dursun Baş kullanılan patlayıcıların dikkatsizce patlatıldığını söyledi. Eşkencidere Vadisinde çay toplayan çaycılardan Dursun Baş İkizdere Kaymakamlığına verdiği dilekçede’’ taş ocağında patlayıcı kullananlar biz çay toplarken parlatma yapmasınlar. Organik çay toplayarak ekmek parası kazanıyoruz, taş ocağında patlatma yapanlardan çay toplarken bizlere saygı göstermesini bekleriz’ ’dedi. Patlatmanın durdurulmasını isteyen Dursun Baş Kaymakamlığa verdiği dilekçesinde’’ 1 Haziran tarihinde çay toplamak için ailece çalışmaktayım. Akşam saatlerine yakın 17.45 de birden büyük bir gürültüyle sarsıldık. Ortalık bir anda toz duman oldu. Aşırı derecede kulakları sağır eder patlama neticesinde etrafa taşlar düşmeye başladı. Patlatmanın olduğu alanda heyelan meydana geldi. Tahminen patlatmadan 10 dk. sonra bizden özür dilemeye kalktılar. Bu patlamalar yaşam alanlarımızı gasp ettiği gibi, gıdaya erişim hakkımızı elimizden de almaktadır.

Korkuyla yaşamak zorunda kaldığımız evlerde can güvenliği bulunmamaktadır. Kaymakamlığımızca güvenliğimizin sağlanması ve taş ocağı çalışanlarının uyarılmasını saygıyla arz ederim’ denildi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum