Zümrüt Rize Gazetesi

RİZE’DE “31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ

RİZE’DE “31 MAYIS DÜNYA TÜTÜNSÜZ GÜNÜ” ETKİNLİKLERİ
01 Haziran 2022 - 9:53

Toplumda sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek, tütün kullanımı ve zararları konusunda farkındalık oluşturarak sigarayı bırakmaları yönünde teşvik etmek amacıyla ülkemizde 31 Mayıs tarihi “Dünya Tütünsüz Günü” etkinliklerle kutlanmaktadır.

31 Mayıs 2022 Küresel Dünya Tütünsüz Günü kampanyası, tütünün ekim üretim ve dağıtımını içeren döngüsünün neden olduğu zehirli atıkların yol açtığı çevresel etkileriyle ilgili halkın bilgilendirilmesini amaçlamaktadır. Kampanya aynı zamanda tütün endüstrisinin ürünlerini doğru olmayan bir şekilde çevre dostu olarak pazarlayarak daha çekici hale getirme çabalarını ortaya çıkarmayı da hedeflemektedir.

Bu doğrultuda Rize İl Sağlık Müdürlüğü olarak 31 Mayıs farkındalık etkinlikleri kapsamında açılan stantlarda sigaranın zararları, ALO 171 Sigara Bırakma Danışma Hattı, ilimizde faaliyet gösteren Sigara Bırakma Poliklinikleri ile kapalı alanlarda tütün kullanımı durumunda vatandaşların ihbarda bulunabilecekleri ALO 184 Tütün İhbar Hattı hakkında vatandaşlarımıza bilgilendirmeler yapılmıştır.

İlimizde hizmet veren tüm kurumlara Dumansız Hava Sahası ve Sigaranın Zararlarının anlatıldığı afişler dağıtılarak konunun önemine dikkat çekilmesi istenilmiştir. İl ve ilçe merkezlerimizde kamu kurum temsilcilerinin de katılımları ile denetim ekiplerince semt pazarları, kıraathaneler, kahvehaneler ve işletmelere gidilerek konuyla alakalı halkımıza bilgilendirmeler yapılmıştır.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum