Zümrüt Rize Gazetesi

İKİZDERE YÖRESEL ÜRÜN ÇARŞISI YAPIMI DEVAM EDİYOR

İKİZDERE YÖRESEL ÜRÜN ÇARŞISI YAPIMI DEVAM EDİYOR
31 Mayıs 2022 - 17:54

İKİZDERE – İkizdere Belediyesi tarafından içe merkezinde ahşap yöresel pazar çarşı yapımı devam ediyor. Yöresel çarşı turizme katkıda bulunacak.

Haber: İsmet KÖSOĞLU

Yöre mimarisine uygun ahşap çarşıda yapılan çalışmaları yerinde gören İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz’’ inşaatımızın kurulumuna başladık. Engebeli arazide heyelan tehlikesine karşı başladığımız taş duvarımızı bitirdik. Yöreye özel ahşap işyerlerinin yapım devam ediyor. Proje bittiğinde ilçe merkezimizde yeni bir yaşam alanımız olacak aynı zamanda yöre insanımızın ürettiği Süt ve Süt ürünleri, El Sanatları ürünleri, Tarım ürünleri yöre temalı hediyelik eşyaları ve yöresel yemeklerin satıldığı, İkizdere organik çaylarını içip keyifli sohbet edebilecekleri bir cafe’nin olduğu bir yaşam alanına kavuşacak inşallah. Biz ilçemiz için üretmeye, çalışmaya, daha sürdürülebilir bir İkizdere için çalışmaya devam ediyoruz. Yakın zamanda bu çarşının tamamlanarak hizmete gireceğini söyleyebilirim’’ dedi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum