Zümrüt Rize Gazetesi

RİDEF Yeni Başkanını Seçti, Hasan BAŞÇA 5.Genel Başkan

RİDEF Yeni Başkanını Seçti, Hasan BAŞÇA 5.Genel Başkan
13 Temmuz 2021 - 13:43

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Hasan BAŞÇA’yı 5.genel başkan olarak seçti.

Rize Dernekler Federasyonu (RİDEF) Bağlarbaşı Kültür ve Kongre Merkezinde yapılan 8. Olağan genel kurulunda 2 dönem kuralı sebebiyle genel başkanlık ayrılan Recep ALBAYRAK genel başkanlığı Hasan BAŞÇA ve yönetimine devretti. 

Divan seçimi ile başlayan genel kurula RİDEF Onursal Başkanı Celal ERDOĞAN başkanlığında Esma ZORER, Yusuf KARA ve Ahmet İSTİPOĞLU oybirliği ile divana seçildiler.

Genel kurula Ak Parti Genel Başkan Vekili Hayati YAZICI, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi TÜRKMEN, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet YILDIRIM, MHP İstanbul İl Başkanı Birol GÜR, BBP İstanbul İl Başkanı Av. Mutlu FURTUNA, Gelecek Partisi İl Başkan Yrd. Uğur Avni BAŞARIR, AK Parti Üsküdar İlçe Başkanı Erdem DEMİR, MHP Üsküdar İlçe Başkanı Güngör KARALİ, Gelecek Partisi Üsküdar İlçe Başkanı Şinasi KUYTAK, Vakıflar Genel Müdür Yrd Erol ÖKTEN, İşadamı ve Rize Vakfı Başkan Vekili Mahmut EKŞİ, Rize Dernekleri Federasyonu eski Genel Başkanı Fatih İslam KARAOĞLU, Tümbifed Genel Başkan Yrd ve RİBİAD Genel Başkanı Erol AYKUT, RİDEF Dernek Başkanları, RİDEF Delegeleri ve çok sayıda davetli protokol katılarak genel kurula hitap ettiler.

Genel Başkan Recep ALBAYRAK, RİDEF’in bu seviyeye gelmesinde emeği olan 2 dönem yönetim kurulu üyelerine, RİDEF Kadın Kolları Başkanı ve yönetimine, RİDEF Gençlik Kolları Başkanı ve yönetimine teşekkür etti.

Rize Dernekler Federasyonu’nun (RİDEF) 8. Olağan genel kurulunda Oybirliği ile Genel Başkan seçilen Hasan BAŞÇA, genel kurul delegelerine teşekkür ederek RİDEF’i bulunduğu noktadan daha üst seviyeye bütün RİDEF ailesi olarak elbirliğiyle taşıma hedefinde olacaklarını söyledi.

Ak Parti Genel Başkan Vekili Hayati YAZICI yaptığı konuşmada Rize Dernekler Federasyonu’nun iyi yolda olduğunu ve iyi bir takipçisi olduğunu söyledi. Yeni Genel Başkan Hasan BAŞÇA, eski Genel Başkan Recep ALBAYRAK’a çiçek takdim etti. 

Ak Parti Genel Başkan Vekili Hayati YAZICI, Melyatderesi Derneği önceki dönem Başkanı Alaettin AKTEPE’nin Rize’de yapmış oldukları Sıfır Atık çalışmasından dolayı Melyatderesi Derneği Başkanı Ramiz DEMİRCİ’ye plaket takdimi yaptı. 

RİDEF Genel Kurulu öncesinde Erol ŞAHİN sahne alarak sevilen şarkılarını seslendirdi. Erol ŞAHİN, Genel Başkan Recep ALBAYRAK’ın yönlendirmesi ile yaptığı ve RİDEF adına yazdığı şarkıyı da seslendirerek RİDEF ailesinin takdirini kazandı. 

Genç Ridef başkanı Emre AZAK, yeni dönemde başkanlığı Muhterem BALTACI’ya devretti

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum