Zümrüt Rize Gazetesi

RİZE-AMATÖR FUTBOLCULAR DERNEĞI BAŞKANLIĞINA YENİDEN ÖMER YILMAZ SEÇİLDİ

RİZE-AMATÖR FUTBOLCULAR DERNEĞI BAŞKANLIĞINA YENİDEN ÖMER YILMAZ SEÇİLDİ
06 Temmuz 2021 - 16:32

Rize-Amatör Futbolcular Derneğinin Olağan Genel Kurulu önceki gün TÜFAD Rize şubesinin yeni taşındığı Reşadiye Mahallesi Dolgu Sahası yanında bulunan idari binadaki Toplantı Salonunda Delegelerin katılımıyla yapıldı. Rize Amatör Futbolcular Derneği Genel Kurul üyelerinin imzalı Divan önergesi okunarak ve kabul edildi.

Divan Başkanlığına Kenan DEMİRCİ Kâtip Üyeliklere Recep HUYLU ve Necati DİLİ seçilip divandaki yerlerini aldılar. Gündem gereği Saygı duruşu ve istiklal Marşı okundu. Divan Başkanı Sayın Kenan DEMİRCİ Faaliyet Raporu hakkında Dernek Başkanı Ömer YILMAZ’a söz hakkı vererek ve Başkan Genel Kurul üyelerine hitaben yaptığı konuşmada Faaliyetlerini anlatan Başkan Rize Amatör Futbolcular Derneği olarak 2006 yılında kurulmamıza rağmen Türkiyede Amatör Futbolculara gereken önem ve değer verilmediğini Amatör Futbolcularımızın Kulüplerin emrinde ayaklarına pranga vurulmuş bir köle durumuna düşürdüklerini görmekteyiz.2008 Yılında Kuruluşunda kurucu üye olarak Görev aldığımız Amatör Futbolcular Federasyonumuz Türkiye Futbol Federasyonu nezdine Kurumsal kimlikle temsil edilen; Kulüpler, Antrenörler, Hakemler, Şaha Komiserleri Temsil edilirken; Ne yazık ki Amatör Futbolcular Federasyonumuz (A.F.F)Amatör Kurulda Amatör Futbolcunun temsil edilmediğini ve yaptığı tüm girişimlerin sonuçsuz kaldığını ve temsil edilemediğini görmekteyiz. Federasyonumuz Amatörlerimizi şuan Türkiye Futbol Federasyonu Amatör Kurulda Temsil hakki vermedikleri gibi Tüm Türkiyede 81 ildeki TFF ye bağlı bulunan 10 yaş ve üzeri Amatör futbolcularmizin gelecekleri için hiçbir çalışma yapmadıklarını görmekteyiz.2019 yılının Aralık baş gösteren Coit-19 Virüsü nedeniyle; Tüm Amatör Futbol müsabakaların ertelenmesi nedeniyle; Amatör Futbolcularımız Antrenman bile yapamaz duruma gelmesi ve bu krizi iyi yönetemeyen TASKK Yönetim kurulu Başkanı Ali DÜŞMEZ ve ekibi Amatör futbolcularımızı yüz üstü bırakmıştır. Futbolcularımızın çalışma koşulları çok kötü durumda olmasına rağmen

TASKK en kolaycı yönünü seçmiş ve TFF Futbol Federasyonu da topu Sağlık Bakanlığının oluşturduğu Bilim Kuruluna havale etmiştir. Tamamen Bilim kurulunun insifiyatine bırakması ve sorumluluğu almaması bir yana BAL Ligine temsil hakkı olan 268 Amatör Futbol kulübünü yüz üstü bırakmış olması ise düşündürücüdür. Kulüplerimize ekonomi baskı uygulayarak Bal takım sayısını 108 düşürmüş ve Haziran ayında ligleri oynatma kararı almış fakat Covit-19 Testlerinin Kulüplerimizi Tarafından yapılacak olması Kulüplerimizi zor durumda bırakmıştır. Amatör Kulüplerimizin kapısına TASKK Yanı Konfederasyon ve TFF ile beraber kapılarına kilit vurulmuştur. Mart ayı içerisinde müsabakaları başlatma kararı almasına rağmen bilim kurulu tarafından müsabakalar ertelenmiş Kulüplerimiz mağduriyet yaşamışlardır. Bir Çok Kulübümüz Pandemi koşularında masraflar yapmış olmasına rağmen maalesef TFF Mali Konularda kulüplerimize Müsabaka sağlık gideri olarak maç başı 1.500TL yardım adı altında yanı çerez olacak küçük bir katkı bulunmuştur. Amatör Futbolcularımız emeklerinin karşılığını alamadıkları gibi hafta içinde yapılan Antrenmanlarda Futbolcunun gerekli sağlık bilgisi ve mesafe gibi konuların dinlenme ve beslenme sorunları için hiçbir çaba ve gayretin edilmediğini görüyoruz. AFF Genel Başkanımız Sayın Şerif KUNT’a Teşekkür ediyorum Tek başına yüreğiyle çıktığı bu yolculukta Amatörlerimizin (Sendikası olan hak mücadelesini ) başlatarak Türkiye genelinde elliye yakın Dernek kurulmasını sağlayıp; (A.F.F) Amatör Futbol Federasyonunu oluşturup hepimizi güç birliği yapmamızı sağlan kişidir. Sayın Genel Başkanımız TFF nezdinde olsun,TASKK ve Siyasi parti ve Profesyonel Kulüplerimizin Başkanları ile sivil toplum kuruluşlarıyla yaptığı yapıcı mücadelesi için onunla beraber olduğumuzu ve desteklediğimizi belirtmek isterim. Genel Kurula katılan üyeler sayın başkan Amatörlerin her şeye layık olduklarını söyleyince Ömer Başkanda biz sonuna kadar Amatörlerimizin sesi kulağı ve gözü olacağımızı dik duruş sergileyeceğimiz her platformda söyleyeceğiz söylemeye devam edeceğiz. Başkan her şeyden önemlisi çok yazılacak ve buradan söylenecek çok konular var ama bu tür çalışmalar birlikten beraberlikten meydana gelir diyor kongremizin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum diyerek konuşmasın tamamladı. Divan Başkanı Gelir gider Raporlarının okunması içi Üyelerden Cevdet KURT tarafından genel kurul huzurunda okunarak oy birliği ile kabul edildi. Seçimler için

Divan Başkanlığına verilen oy Listesi divan başkanlığına iletildi. Divan tarafında başka liste olup olmadığı soruldu Tek liste olduğu beyan edildi. Divan Genel kurul üyelerine hitaben oylamanın açık mı kapalımı olsun söyleyince genel kurul üyeleri açık olarak yapılması üyelerce kabul edildi.

Yeni seçilen Yönetim Kurulu Asil Üyeliklerine; Ömer YILMAZ, Ali SAKLANGIÇ, Halil ATABEY, Abdulkadir ÇELİK, Ogün KUTLU, Hüseyin AKGÜN, Cevdet KURT, Tahir KARAFAZLIOĞLU, Abdullah KALAFATOĞLU

Yönetim Kurulu Yedek Üyeliklerine; Nizamettin TÜRKYILMAZ, Cafer KÜÇÜKMUSTAFA Faik BAKOĞLU, İsmet KÖSOĞLU, Ali Fuat AVCI Seçildiler.

Denetleme Asil Üyeliklerine; Samet PAPAKER, Tekin UZMAN, Cengiz UÇAK Denetleme yedek üyeliklerine ise; Hakan TURANLI, Ahmet FİL, Kaptan KOLÇAK, Seçildiler.

(A.F.F) Amatör Futbolcular Federasyonu Üst Kurul Delegeliklerine; Ömer YILMAZ, Cevdet KURT, Hüseyin AKGÜN, Abdulkadir ÇELİK, Tahir KARAFAZLIOĞU Genel kurulda oy kullanacaklar. Rize Amatör Futbolcular Derneği Başkanlığına yeniden seçilen Ömer YILMAZ ve ekibi üç yıl görev yapacak bizde Zümrüt Rize Gazetesi olarak Yeni seçilen Başkan ve Yönetim kuruluna başarılar diliyoruz.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum