Zümrüt Rize Gazetesi

Bursalı Ali’den dünyaya uzanan başarı

Bursalı Ali’den dünyaya uzanan başarı
01 Mayıs 2021 - 18:24

Bursa’da yaşayan 7 yaşındaki piyano öğrencisi Ali Keskin, Almanya’da düzenlenen uluslararası piyano yarışmasında Assoluto Prize (tüm kategorilerin en iyisi / mutlak iyisi) ödülünü aldı.

Yaklaşık 3 yıl önce piyano çalmaya başlayan ve şu an 7 yaşında olan Ali Keskin, aldığı ödüllerle Bursalıların göğsünü kabartıyor. Daha önce de uluslararası alanda ödül kazanan Ali, bu kez başarısını Almanya’da taçlandırarak yaşıtları arasında en prestijli ödüllerden birisini aldı. 

Henüz 7 yaşında olan ve gününün önemli bir kısmını severek çaldığı piyanoya ayıran Ali’nin bu azmi sonuçsuz kalmadı. Almanya’da düzenlenen ve 20’den fazla ülkeden 200’ün üzerinde yarışmacının katıldığı “İnternetionaler Wettbewerb Musikalisches Feuerwerk in Baden-Wüerttenberg” piyano yarışmasında Assoluto Prize ödülünü kazandı. Assoluto Prize, tüm kategorilerin en iyisinin belirlendiği bir ödül olması nedeniyle oldukça önemli bir başarıyı temsil ediyor. 

Ödülü ilk aldığını duyduğu anda babasının şaka yaptığını sanan Ali, bunun gerçek olduğunu öğrendiğinde sevincini gizleyemediğini söyledi. Aldığı ödülün anlamını annesinden öğrendiğinde ise dünyaların onun olduğunu ifade etti. 

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum