Zümrüt Rize Gazetesi

İYİ PARTİ ÇAY KANUNUNA TEPKİLİ

İYİ PARTİ ÇAY KANUNUNA TEPKİLİ
23 Haziran 2022 - 17:12

İyi Parti Rize İl Başkanı Ayşegül ÖZYANIK: “Yıllardır beklenen çay kanunu bu değil”

Haber: İsmet KÖSOĞLU

RİZE-TBMM’nde İYİ Parti Grup toplantısına katılan Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık hükümet tarafından hazırlanan Çay Kanunu taslağını partili Milletvekilleriyle görüştü.

Gurup toplantısı sonrası bir açıklamada bulunan Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık’’ Grup Başkanımız Prof. Dr. İsmail Tatlıoğlu vekilime AKP’nin meclise sunduğu kanun teklifiyle ÇAYKUR’u devre dışı bırakmak, üreticilerimizi özel sektöre mahkûm etmek istediğini, bu kanun teklifinin üreticilerin yıllardır beklediği yaş çay taban fiyat düzenlemesi içeren “Çay Kanunu” olmadığını, üreticiyi ve ÇAYKUR’u yok sayan, ÇAYKUR’un özelleştirme sürecinin ilk aşaması niteliğinde, üreticiyi özel sektörün pençesine bırakan bir düzenleme olduğunu ifade ettim. Bu sebeple AKP’nin kanun teklifine Rizeli hemşerilerimin çok büyük tepkisinin olduğu hakkında bilgilendirmede bulundum Gurup Başkanımız Prof.Dr İsmail Tatlıoğlu İYİ Parti grubu olarak mecliste her daim Çay üreticilerimizin ÇAYKUR çalışanlarımızın yanında olacağız. Gür sesi olacağız. Bu kanun bu haliyle meclisten geçemeyecektir’’ dedi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum