Zümrüt Rize Gazetesi

7’DEN 70’E HER YAŞTA SANAT SERGİSİNE YOĞUN İLGİ

7’DEN 70’E HER YAŞTA SANAT SERGİSİNE YOĞUN İLGİ
20 Haziran 2022 - 15:46

Rize Halk Eğitim Merkezine bağlı olarak, Eğitmenliğini Arzu Arslan’ın yaptığı Fırçaların Dansı” 7’den 70’e her yaşta sanat” resim sergisi görkemli bir törenle açıldı. Serginin açılışını Rize Belediye Başkanı Rahmi Metin’in eşi Fatma Metin, Rize Halk Eğitim Merkezi Müdürü Naci Kalaycı ve Halk Eğitim Müdür Yardımcıları Zikrullah Alperen, Yasin Dülger, Emine Yılmaz ve birçok sanatsever tarafından yapıldı.

Bir hafta boyunca birçok okul öğrencileri grup halinde sergiyi büyük bir beğeniyle ziyaret ettiler. Sergi her kesim tarafından çok büyük ilgi ve beğeni topladı. Serginin açılışına katılan Halk Eğitim Müdürü Naci Kalaycı açılışta yaptığı konuşmada, Kursa çok sayıda kişinin katıldığını belirterek, “Yetişkin insanlarımız kursa gelerek kendilerini rehabilite edebiliyor. Sergide ne kadar güzel eserler ortaya çıktığını görüyoruz. Hepsi eğitimli kişiler değil. Temelinde az eğitim alan kişilerin bile ne kadar güzel eserler çıkardığını görüyoruz. Sezon sonu sergiye katılan tüm sanatseverlere ve sevdiklerimize çok teşekkür ederiz.” Dedei. Serginin açılışına katılanlara teşekkür etti.

Fırçaların dansı, Sergisi 28 ‘i küçük, 35’i yetişkin kursiyerlerin yaptığı bir yıllık çalışmalardan oluşmaktadır. Atölyemizde 7’den 70’ e her yaş grubundan öğrencimiz vardır. Sergiye de 140 yakın yağlı boya resimlerine yer verildi. Kursumuz yaz döneminde de devam etmektedir. Kursumuza katılmak isteyen halk eğitim merkezlerine başvurabilir. Öğrenciler resim yaparken hem resim yapmayı, hem tedavi, hem de sosyalleşiyorlar. Her kursiyer kendini ifade edebileceği sevdiği resimleri yapmaya çalışıyor… Hayatlarına gerçekten renk katmak isteyen herkesi atölyemize bekliyoruz, şeklinde açıklandı.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum