Zümrüt Rize Gazetesi

EĞER BİR ÇUKURUN İÇİNDEYSENİZ İLK YAPACAĞINIZ ARTIK KAZMAYI BIRAKMAKTIR

EĞER BİR ÇUKURUN İÇİNDEYSENİZ İLK YAPACAĞINIZ ARTIK KAZMAYI BIRAKMAKTIR
19 Haziran 2022 - 7:50

Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar ve İl Yönetim Kurulu Üyeleri, Rize Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Turan Akbulut beyi ziyaret ettiler.

Ziyarette şoför esnafın sorunları ve mevcut ekonomik durum üzerine istişarelerde bulunan Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, geçen yıl bu vakitler 7 ila 8 lira arası olan mazot fiyatının bugün artık 30 lirayı geçmesi ve durdurak bilmeden yükselmeye devam etmesine değinirken artık ekonomi programlarının değil, ekonomiyi idare edenlerin değişmesi gerektiğini vurguladı.

Mevcut ekonomi koşullarını bir çukura benzeten Kaçar, “Eğer bir çukurun içindeyseniz, ilk yapacağınız artık kazmayı bırakmaktır. Türkiye’nin içinde debelendiği çukurdan çıkmak için ilk yapılması gereken tam da budur. Bir çukurun içinde debelenmenize neden olan her neyse artık onu yapmayı bırakmak gerekir.” dedi.

Artık kazmayı bırakmış olmanızın, bir çukurda olduğunuz gerçeğini değiştirmediğini, durumun vahametini artıran hatadan dönmüş olmanın, bundan sonra doğru adımları atmaya hazır olduğunuz anlamına gelmediğini, yanlış politikaları terk etmenin yanında doğru politikaları zamanlıca ve bütünsellik içinde uygulamak gerektiğini belirten Saadet Partisi Rize İl Başkanı Av. Muhammet Kaçar, “Bunun için, öncelikle ekonomiyi bilen, liyakat sahibi yöneticilere ihtiyaç vardır. Vatandaşa, sanayiciye, çiftçiye, üreticiye, ihracatçıya, şoför esnafa güven veren ekonomik programın ortaya konulması ve bunun kararlılıkla uygulanması gerekir. Maalesef, mevcut yönetim ekonomi alanında liyakatsizliği ve beceriksizliği tescillenmiştir. Seçim ortamında böyle bir kadro ile ekonomik krizden çıkış için bir program ortaya koyma ihtimali neredeyse yoktur. Çözüm, bu iktidarın bir an önce yönetimi ehil, güvenilir, dürüst ellere teslim etmesindedir. Bu iktidarın ülkeye yapacağı tek iyilik budur. Halkın güvendiği, liyakat sahibi, dürüst, hak hukuk bilir Saadet kadroları ve sağlam ekonomi programı ile ülkemizi en kısada düzlüğe çıkarma azmini taşıyoruz.” dedi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum