Zümrüt Rize Gazetesi

ÇAYKUR RİZESPOR’DA KONGRE HEYECANI

ÇAYKUR RİZESPOR’DA KONGRE HEYECANI
16 Haziran 2022 - 12:52

Çaykur Rizespor’da 20 Haziran Pazartesi günü yapılacak olan genel kurul için geri sayım başladı. Yeşil-Mavililerde genel kurul için heyecanlı bir bekleyiş var.

Haber: Selim DENİZALP

Olağanüstü Genel Kurulda başkan adayı olan İbrahim Turgut, İstanbul’daki görüşmelerini tamamladıktan sonra geldiği Rize’de temaslarına başladı. Başkan adayı İbrahim Turgut önceki gün Rize’de, Rize Milletvekili Osman Aşkın Bak, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Genel Sekreteri Adnan Er ile bir araya gelerek yönetim kurulunda yer alacak isimlerle ilgili fikir ve görüş alışverişinde bulundular.

BELEDİYE BAŞKANLARINA TEKLİF

Turgut’un oluşturacağı yeni yönetim kurulunda daha önce yönetim kurulu üyeliği yapmış olan Kaya Yıldırım ve Adnan Er ile birlikte Rize Baro Başkanı Av. Ümit Peçe, Recep Ali Salcı, Bünyamin Abdülaziz Uzun, Rize Belediye Başkan Yardımcısı Kemal Genç, Yaşar Özdoğan gibi isimlerin yer alması bekleniyor. Başkan adayı İbrahim Turgut’un ayrıca Rize İlçe Belediye Başkanlarından İyidere Belediye Başkanı Saffet Mete, Güneysu Belediye Başkanı Rıfat Özer, Ardeşen Belediye Başkanı Avni Kahya ile birlikte bir görüşme yaptığı öğrenildi.

SAYILI GÜNLER KALDI

Ancak bu isimlerin belediye başkanlığı görevini yürüttüklerinden dolayı bu teklife sıcak bakmadıkları gelen bilgiler arasında. Kongreye sayılı günler kala başkan adayı Turgut, temaslarına devam ederek listesini şekillendirmeye çalışırken yönetimde ağırlığı Rize’ye vereceği öğrenildi. Ayrıca çok sayıda iş adamının da yönetimde yer almak için baskı yaptığı gelen bilgiler arasında. Rizespor camiasında tüm gözler Pazartesi günü yapılacak olan Olağanüstü Genel Kurula çevrilirken başkan adayı İbrahim Turgut’un mevcut yönetim kurulundaki bazı isimlerin de yeni yönetimde yer almasını istediği öğrenildi.

LİSTE ŞEKİLLENECEK

Mevcut yöneticilerden Rizespor’un ana sponsporu olan ÇAYKUR Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim, Çaykur Rizespor Kulübü Başkan Yardımcısı Ali Haydar Er ile birlikte Hasan Bakır, Serkan Karavin, Talha Küçükvar, Prof. Dr. Hasan Türüt’ün, A. Yılmaz Zehiroğlu de yeni yönetim kurulu listesinde yer alması bekleniyor. Başkan Adayı Turgut’un birkaç güne kadar yeni yönetimi şekillendirip kongreye gideceği gelen bilgiler arasında.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum