Zümrüt Rize Gazetesi

BELEDİYESPOR TRANSFERDE DOLU DİZGİN!

BELEDİYESPOR TRANSFERDE DOLU DİZGİN!
15 Haziran 2022 - 13:08

Bu sezon ilk kez mücadele edeceği Kadınlar Süper Lig’inde Rize temsilcisi Belediyespor dış transferde 3 ABD’li oyuncu ile anlaşırken iç transferde ise 6 oyuncusu ile kontrat uzattı.

Haber: Selim DENİZALP

Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Rize Belediyespor, 6 oyuncuyla sözleşme imzaladı.

Kulüpten yapılan açıklamada, ligde kalıcı olabilmek için mevcut kadronun korunmaya çalışıldığı ve takviyelerle güçlendirildiği belirtildi.

İç ve dış transferin devam ettiğinin aktarıldığı açıklamada, “İç transferde Süper Lig’e yükselmemize katkı sağlayan Cansu Öncel, Deniz Üstün, Arzu Özdemir, Eydina Topçu, Sümeyya Özcan ile birer yıllık yeni sözleşme imzalanmış, dış transferde ise Gizem Kazalı kadromuza katılmıştır.” ifadeleri kullanıldı.

Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi ekiplerinden Rize Belediyespor, üç ABD’li oyuncuyu kadrosuna kattı.

Kulüp Başkanı Mustafa Köroğlu, bu sezon yükseldikleri ligde kalıcı olabilmek için kadrolarını güçlendirmeye çalıştıklarını söyledi.

Köroğlu, takımın 2 yıl önce kurulduğunu ve mücadele ettiği liglerde üst üste şampiyon olarak Süper Lig’e yükselmenin kendilerini mutlu ettiğini vurgulayarak, hedeflerinin bütçelerine uygun ama mücadele gücü yüksek ekip kurmak olduğunu ifade etti.

Transfer çalışmaları kapsamında görüşmeler gerçekleştirdiklerine işaret eden Köroğlu, “Yunanistan’ın PAOK takımından 29 yaşındaki Rachel Lashawn Holliway, Romanya’nın Targu Mures takımından 28 yaşındaki Ruht Sherrill ve 2021 ABD AmeriCup katılımcısı 23 yaşındaki Khayla Nicole Pointer’i kadromuza kattık. İlk kez yer alacağımız ligde, ilk etapta kalıcı olmak istiyoruz.” dedi.

Açıklamada, transferlerin devam edeceği kaydedildi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum