Zümrüt Rize Gazetesi

İKİZDERE SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN OKUL KÜTÜPHANESİNE KİTAP DESTEĞİ

İKİZDERE SAĞLIK ÇALIŞANLARINDAN OKUL KÜTÜPHANESİNE KİTAP DESTEĞİ
13 Haziran 2022 - 15:42

İKİZDERE – İkizdere ilçesinde Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından başlatılan okul kütüphanelerine kitap kazandırma kampanyası kapsamında kitap yardımları devam ediyor.

Haber: İsmet KÖSOĞLU

Daha önce kitap bağışı yapan İlçe Müftülüğünden sonra İlçe Devlet Hastanesi sağlık çalışanları tarafından temin edilen kitaplar Başhekim Oğuz Ali Özşahin tarafından Fazliye Hüseyin Turanlı ÇPAL Müdürü Murat Boza ’ya teslim edildi. Konu ile ilgili açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Gündüz “ İlçemiz okullarındaki kütüphanelerimizi zenginleştirmek için kampanya başlattık. Bunun için hayırseverlerimizle ve kamu kurumlarımızla işbirliği yapıyoruz. İlçemizdeki sağlık çalışanlarımız, din görevlilerimiz ve diğer kamu personeline de duyurular yaptık. Bu gün sağlık çalışanlarımız tarafından temin edilen kitapları teslim aldık. İlçe Müftümüzde kısa süre içinde temin edilen kitapları teslim edeceğini bildirdi. Hayırseverlerimiz de bize destek sağladı. Son bir ay içinde 1682 kitabı okul kütüphanelerimize kazandırdık. İstanbul’daki bazı belediyelerimizle de işbirliği halindeyiz. Bağcılar Belediyesi öğretmenlerimizin listesini gönderdiği 1300 kitabı kargoya verdiğini bildirdi. Okul kütüphanelerimizde şu anda 12517 kitap bulunuyor. İlçemizde öğrenci başına 28 kitap düşüyor. Kampanyamıza destek veren herkese teşekkür ediyorum. Gerek İkizdere de yaşayan gerekse diğer illerde yaşayan insanlarımızla el ele vererek ilçemizdeki çocukları en iyi şekilde bir üst öğrenime, daha da önemlisi hayata hazırlamaya çalışıyoruz. Her şey çocuklarımız için” dedi.

Başhekim Oğuz Ali Özşahin’de “Milli Eğitim Müdürümüz bu konuyu bize bildirdiğinde ilçemizde görev yapan sağlık çalışanlarımıza duyurduk. Bu gün de temin ettiğimiz kitapları teslim ettik. Her zaman eğitim camiamızın yanındayız. Bu ve benzeri konularda sürekli iletişim içindeyiz. Her türlü yardıma hazırız” dedi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum