Zümrüt Rize Gazetesi

HAVALAR SOĞUDU YERDEN GİTMEYE NE DERSİNİZ?

HAVALAR SOĞUDU YERDEN GİTMEYE NE DERSİNİZ?
Cemil Can BIÇAKÇI( ccbicakci@gmail.com )
13 Haziran 2022 - 20:28

“Havalar nasıl olursa olsun, sizin havanız güzel olsun” derdi kibar bir kızcağız Star TV de 30 sene önce.. Ya kardeşim uçak uçak diye aş erdik hadi şimdi uç bakalım nasıl uçacaksın, cepte yok cepkende yok.. Onun için ben şahsen yerden gitmeyi artık düşüneceğim bundan sonra.. Çok sevdiğim hemşehrilerim uçakta arka koltuğunda oturuyorsa bir aksırmasın öksürmesin, şırraaak diye senin enseni bir güzel sıvar, öhhö öhhö der yandan suratını sıvar, e kovit hala devam ediyor dedim biraz paraya kıyayım eşimle uçakta şöfor mahalli bilet alayım dedim hani şu business muziness dedikleri yerler. Neyse girdim internete Türk Hava Yollarının sitesine ve uçuş aradım Trabzon’a ve uçuş buldum. Eskiden hep böyle gider gelirdim, artık hayal oldu bu fiatlarla, eskiye göre bir araba parası..

UÇAK BİLET FİATLARI KREDİ KARTIMI PATLATTI!

Neyse internette uçak biletlerinin almak için yürüdüm yürüdüm, gidiş-dönüş ..Sonuç ne oldu biliyor musunuz, sıkı durun, tamı tamına 8000 kağıt, 8000 törkiş lira, uyyy vay vay vay..İki asgari ücret tutarında..Kredi kartımı reddetti sistem, senin şöfor mahallinde ne işin var, işçisin sen işçi kal, haddini bil dedi, arkadaşım Cem Karaca’nın şarkısı gibi..Bir de uçakta koltuklar, koridorun sağında solun da üçer koltuk halinde..Bu defa da üçlü koltukta iki kişi otururken üçüncü kişi senin omuzunda uyumasın diye, istersen üçüncü koltuğu satın al kimse yanına gelmesin diyor sana Türk Hava Yolları..Yani resmen kırk katır mı kırk satır mı, hangisi işine gelirse?.Al sana havaalanı, al sana uçak, al sana konfor, ne istersen al istersen babayı al!..Trabzon’dan Rize arası 60 kilometre, Taksim’den İstanbul havalimanı da 60 kilometre..Kudurduk kudurduk havaalanı diye, hadi buyur buradan yak!..

İSMET KARDEŞİM SEN DE GEL Bİ KUDURALIM!

Sevgili İsmet kardeşim tünel dese tünel, yol dese yol yapılıyor, gel İsmet şimdi birlikte bölgeye TREN isteyelim..Hopa’dan başlasın şimdilik Samsun’da son bulsun proje, devamında Sivas, Kayseri derken Akdeniz’e gider..Nasıl ucuuuz ucuz sebze meyve gelir..Yani tren yolu öyle ki bir yaptın mı 500 sene gider sadece bakım yaparsın basitçe..Ne yakışır, yali yali Hopa’dan, Arhavi, Fındıklı, Ardeşen, Pazar, Çayeli, Gündoğdu, Rize, Of, Sürmene, Araklı filan öyle devam eder Samsun’a kadar. Deniz kenarından süzüm süzüm süzülür o tren vagonları..Nasıl müthiş bir proje, masrafsııız, ucuuuz, ister arka koltuk ister şöfor mahalli..Şu dereleri el aleme peşkeş çekmezsin, iki santrali devlet olarak yaparsın ve bedavadan elektrikli trene güç sağlarsın..İnsanlar paşa paşa, koltuğunda oturur, kimse kimseye arkadan türkürmez, kaza riski nerdeyse sıfır..Haa bir de birkaç yük vagonu bağlarsın ve ne olur biliyor musunuz? Şöyle gözünü yum bir hayal et bir düşün, ne teyyare ne seyyare, ne de kredi kartı patlaması yok halk, vatandaş öyle bir UCUZ seyahat imkanına kavuşur ki..Turizm murizm çok beklersin.. Bırak artık Rize’de vardı yoktuyu.. Çarşamba, Or-Gi, Tranzon, Rize Havaalanları..350 kilometre içinde AYNI HATTA 4 Havaalanı, İSRAF DEĞİL DE NEDİR ALLAH AŞKINA?? 80-90 kilometre arası bir havaalanı!..Baştan beri ben bu teyyare işine karşıyım ve aylarca bu gazetede tren yazdım, diyeceksiniz ki yazsan ne yazar yazmasan ne yazar, Gönül Yazar, di mi sana soran mı var?..Yoo benim bir oyum var onu da bu tren yolunu yapana vereceğim hepsi bu!.İsmet için bir şey söyleyemem kendi bilir..Zaten ateş olsam düştüğüm yer kadar yakarım biliyorum dostlar, kızmayın bana..Hani bir Zeki Müren şarkısı vardı; ‘’Bir gün gelecek sen de beni anlayacaksın, ettiklerine nadim olup ……………………eyvaaah’’ diyeceksin..Uydu mu, eh uysa da da uymasa da!..

Fazla uzattım burada bitireyim daha sık birlikte olacağız bu ara, kalın sağlıcakla..

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum