Zümrüt Rize Gazetesi

RİZE-ERZURUM YOLU HANGİ BAHARA

RİZE-ERZURUM YOLU HANGİ BAHARA
İsmet KÖSOĞLU( ismetkosoglu53@gmail.com )
08 Haziran 2022 - 16:11

Yol yaptık tünel yaptık, havalimanı açtık ve kapattık diye en çok konuşanlardan birisi Ulaştırma Bakanı. Hizmetlerde kimin emeği geçmiş ise her zaman teşekkür etmişizdir.

Yapılmayanları da sormak görevimiz olsa gerek.

Şimdi sormak istiyorum, Yol, Tünel, Havalimanı iyi de yıllar önce(2008 yılında) başlayan İyidere-İspir-Erzurum karayolu bugüne kadar niye tamamlanmadı sevgili atanmış bakanım.

Bu karayolu üzerinde şu anda dünyadaki en uzun 3.tünel olan Ovit Tüneli Cumhurbaşkanının himayeleriyle yapıldı. Atanmış Bakanlara kalsa o da yapılmazdı eminim.

Bu yolda(Güneyce-Hurmalık) Tünellerin yapıldığı doğrudur ama 6 aydır STOP etmiş tünelde var bundan niye bahsedilmiyor.

Atanmış Bakanımız, İkizdere ilçe merkezinden geçecek tünel 6 aydır paydos etmiş yoksa bundan haberiniz yok mu? Karayolları Genel Müdürlüğü sizlere bilgi vermiyor mu?

Aylardır ses çıkmayan 3340 metre uzunluğundaki çift tüplü İkizdere Tüneli ne zaman başlayacak. Daha önce yapılan delme çalışmasında neredeyse Tünelin yarısı delinmişti.

Başlayan Viyadük çalışması da durmuş.

Bu tünelin devamı olan ikinci 1160 metre uzunluğundaki Tünel için proje, ihale ve çalışma hiç yok.

İkizdere Tünelleri devamında Ovit Tüneline ulaşan 20 km lik(İkizdere-Sivrikaya) yolda değil ihale proje dahi yok.

Yolu yapılmayan Tünelden kimse gitmez ve gitmiyor.

Ulaştırma Bakanlığı ve Karayolları Genel Müdürlüğü olarak yapılmayan bu yol hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı nasıl ikna ediyorsunuz veya yol yapıldı diye ne söylüyorsunuz doğrusu merak ediyorum.

Ovit Tünelini 2018 seçimi öncesi Cumhurbaşkanı büyük bir katılımla törenle hizmete açmıştı.

AKP Rize İl Başkanı İshak Alim’de geçen gün yaptığı toplantıda İkizdere yolunda çalışma olduğunu söylerken galiba çalışmaların durduğundan haberi yoktu, sürç-ü lisan yapmıştır.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum