Zümrüt Rize Gazetesi

TÜRKİYE’YE DAYATILAN ÇÖZÜM MODELİ VE MİLLİ İRADE ETKİSİ

TÜRKİYE’YE DAYATILAN ÇÖZÜM MODELİ VE MİLLİ İRADE ETKİSİ
Recep Ali ÇAKIR( ralicakir@gmail.com )
25 Mayıs 2022 - 18:12

Genel manada herhangi bir planın, işin, oluşumun hedefine ulaşıp başarılı olması için o planın, planın bütün tarafları tarafından benimsenip içselleştirilmesi gerekir. Şimdi siyasi açıdan çok karmaşık olan bir plana, BOP Projesi kapsamındaki bir hayali projeye bakalım. Kürtlerin yaşadığı Irak, Suriye ve Türkiye’de halkların çok büyük çoğunluğunun benimsemediği çoktan anlaşılan, ayrılıkçı hareketlerle, coğrafyaların değiştirilerek bir Kürt devletinin, sözde bir devletin kurulması hayali. Bu projenin gerçekleşmesi mümkün mü. Bu bağlamda oluşturulan bir çözüm modelinde, Kürt kökenli yurttaşların tasvip etmediği bir çözüm sürecinin başarılı olması mümkün mü. Türkiye’deki doğu ve güneydoğulu Kürt vatandaşlar açısından bakacak olursak; Kurtuluş Mücadelesi ve Cumhuriyeti kuran ortak irade içinde çok net ve yoğun bir şekilde bulunan Kürt halkı, sadece belli bir bölge ile sınırlanıp, sahipleri olduğu Trakya, Ege, Akdeniz, Karadeniz ve Güneydoğu Anadolu dışında kalan Anadolu Bölgesini içeren bu coğrafyadan vaz geçmeleri mümkün mü. Kürt kökenli vatandaşlar Misakı Milli Türkiyesinden asla ayrılmak istemez. Yurttaşın istemediği ve içinde olmadığı bir çözüm modeli kaduk kalmaya mahkümdür.

1978 yılından bu yana ayrılıkçı terör örgütü, güya Doğu ve Güneydoğu Anadolulu vatandaşlarımızın hamisi imiş gibi lanse edilmeye çalışılmıştır. Kürt kökenli vatandaşlarımızın haklarını koruyan, onlara vatan kurmaya çalışan bir örgüt olarak gösterilmeye çalışılmıştır. Hiç alakası var mı. Bakıyorsunuz etkisiz hale getirilen terör örgütünün çoğu ermeni veya yabancı kökenli. Oysa ki emperyalistlerin maşası, eli kanlı pkk adlı terör örgütü ile Türkiye’yi bölüp parçalamaya çalışmaktadırlar. Kürt vatandaşlarımızı bezdiren bu emperyalist model ve onun her türlü yapısı tamamen gayrimeşru, zalim ve katildir. Ne iyi ki sağduyulu Kürt kökenli Doğu ve Güneydoğulu vatandaşlarımız, onca korku ve baskıya rağmen bunları tasvip etmemiştir. Bunlar da Kürt vatandaşlarımızı asla temsil etmemiştir. Kürt kökenli vatandaşlarımızın vatanı bellidir, asla bölünemez, parçalanamaz. Tek vatan 876 bin km karelik Türk Vatanı, tek devlet Türkiye Cumhuriyeti Devleti, tek millet Kürt’ü ile Türk’ü ile Laz’ı ile Çerkez’i ile Boşnak’ı ile Türk Milleti, tek bayrak Ay-Yıldızlı Türk bayrağıdır.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum