Zümrüt Rize Gazetesi

DUBAİ TURİZM FUARINA YOĞUN İLGİ

DUBAİ TURİZM FUARINA YOĞUN İLGİ
24 Mayıs 2022 - 19:41

21 Ülkenin katıldığı Dubai Turizm Fuarına Rize’den 19 Firma katıldı. 3 Milyon dolar büyüklüğünde ki Ticaret Bakanlığı projesinde Rize, “Size bize hepimize Rize” sloganı ile tanıtıldı.

Haber: İsmet KÖSOĞLU

RİZE-Dubai’de yapılan 21 ülkenin katıldığı turizm tanıtım fuarına Türkiye’den katılan tek il olan Rize 19 firma ile temsil edildi.

HİSER Projesi kapsamında 9-12 Mayıs tarihlerinde Birleşik Arap Emirliği Dubai’de yapılan Arabian Travel Market 2022 fuarına Rize’den 19 Firma katıldı. Ticaret Bakanlığı destekli 3 milyon dolarlık proje ile Dubai Fuarına katılıp dönen işadamları RTSO Meclis Başkanı Şaban Aziz Karamehmetoğlu başkanlığında fuarla ilgili açıklamada bulundular. Fuar sonrasını değerlendiren RTSO Meclis Başkanı Karamehmetoğlu’’ Ticaret Bakanlığının 3 milyon dolar ile desteklediği projede bizde Rize’nin Turizm alanında tanıtım ve yatırımı konusunda destek veriyoruz. Rize’de Çaydan sonra en önemli ekonomik girdi Turizm olmalı. Havalimanımızın yapılmasıyla çok önemli bir eksiğimiz giderildi. Rize’de bölgede konaklama konusunda önemli bir yatak kapasitemiz var. Turizme hizmet sektöründe bilinçlenmeliyiz. Çay yanında turizm önemli gelir kapısıdır. Dubai’de 21 ülkeye tanıtımı yapılan Rize’miz bilhassa o coğrafyadaki ülkeler için çok aranılan bir yer.

Rize Kültür Turizm Derneği öncülüğünde güzel bir tanıtım çalışması yapıldı. Pandemideki 2 yıllık sıkıntılı süreci atlattık. Turizmde önemli çalışmalar yapmalıyız. Gelen turistler çoğunlukla zengin kitle bunlar VİP servis araçları ile gezmek ister. Bu alanda da çalışmalar yapılmalı’’ dedi.

SİZE BİZE HEPİMİZE RİZE SLOGANI

Dubai Tanıtım Fuarının olumlu geçtiğini söyleyen katılımcı firma sahiplerinden Cem Temizel’ ’size bize hepimize Rize sloganıyla fuarda çok ilgi çektik bölgemizi en iyi şekilde temsil ettik. Bu proje üzerinde 3 yıldan bu yana çalışıyorduk. Ticaret Bakanlığımızın desteklediği projenin % 75 ini Bakanlık karşılarken, % 10 unu RTSO, %15 ini katılımcı 19 firmamız karşılamıştır. Rize’de yüzden fazla konu üzerinde iş yapan firmalarla görüşmeler yaptık. Birçok arkadaşımız ikna olmadı. Son aşamada 19 firma ile yola çıktık ve çalışmaya başladık. Hizmet sektöründe istihdama çok yer var. Personel konusunda 3-4 ay kadar süren eğitimler veriyoruz. Yabancı dil bilen elemanlar her zaman bu sektörde gerekli. Rize’mizde Havalimanının

olmasıyla kalıcı turist getirmede acentelere çok iş düşecek. Rize’de 70 e yakın turizm acentemiz var. Acenteler firmalarımızla bağlantı kurabilmeli’ ’dedi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum