Zümrüt Rize Gazetesi

CHP MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN: “TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”

CHP MİLLETVEKİLİ BAYRAKTUTAN: “TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ”
23 Mayıs 2022 - 17:35

CHP YDK Başkanı Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan Rize Artvin Havalimanı personel alımlarını bir kez daha Meclis gündemine taşıdı.

Rize-Artvin Havalimanı 14 Mayıs 2022 tarihinde faaliyete geçtiğini belirten Bayraktutan; Havalimanı açılmadan personel alım ilanlarında teknik nitelikler, deneyim şartlar ve kanun hükümlerinde belirtilen gereklilikler dışında “Son 1 yıldır Rize’de ikamet ettiğini belgelemek.” şartının arandığını hatırlattı.

Bayraktutan Artvin Havalimanı açılmadan konuyu gündeme getirmiş “Artvin Halkının mağduriyetinin önüne geçilmesi adına gerekli önlemlerin alınması için yakinen takipçisi olmaya devam edeceğiz.” demişti.

Havalimanı açıldıktan sonra da benzer şekilde alımların Rize ili üzerinde yoğunlaştığı ifade edildiğine değinen Bayraktutan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak cevaplandırılması üzerine hazırlamış olduğu yeni yazılı soru önergesini TBMM Başkanlığı’na sundu. Bayraktutan’ın soruları şu şekilde;

Rize-Artvin Havalimanında görevlendirilmek üzere bu tarihe kadar kaç personel alımı gerçekleşmiştir?
İlgili personel alımları hangi illerden, hangi kriterlere göre yapılmıştır? Detayları kamuoyuyla paylaşır mısınız?

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum