Zümrüt Rize Gazetesi

Yaz Kur’an Kurları Güneysu’da Açıldı

Yaz Kur’an Kurları Güneysu’da Açıldı
08 Temmuz 2021 - 16:16

Güneysu’daki yaz Kuran kursları düzenlenen programla eğitime başladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Güneysu İlçe Müftülüğü tarafından organize edilen Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Himayesinde yapılan Yaz Kur’an kursları 2 yıllık bir aradan sonra Güneysu’da tekrardan açıldı. Her yıl Güneysu’daki tüm camilerde açılan ve Pandemi sebebi ile 2 yıldır ara verilen Yaz Kur’an kurslarının açılması sevinçle karşılandı. Açılış Programına Güneysu Müftülüğü Şube Müdürü Yusuf Yeniçeri, Güneysu İlim Öğrenenlere Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Yığcı, Abdurrahman Turan ve Yavuz Fırat katıldı.

Güneysu İlkokulu’nda planlaması yapılan Yaz Kur’an Kursu açılış töreninde konuşan Güneysu İlçe Müftülüğü Şube Müdürü Yusuf Yeniçeri TUİK tarafından yapılan inceleme sonucunda ülkemizde yaşayanların yaklaşık yüzde 60 – 65’inin dini bilgilerini yaz Kur’an kurslarında öğrenmiş olduğunu ifade etti.

Güneysu ilçesinde açılan tüm kursların planlamasının yapıldığına dikkat çeken Yeniçeri; “Güneysu İlçemizde yer alan tüm Camilerimizde Kurs Açılışlarımızı yapmış bulunuyoruz. Diğer kurslarımızın haricinde sadece Güneysu İlkokulunda açılan kursta alanlarında uzman ve ehil 17 Kur’an Hocası ve 210 öğrencimiz ile çocuklarımızın geleceğine yönelik önemli bir adım atıyoruz. Çocuklarımız burada alacakları dini bilgilerin yanı sıra çeşitli aktivitelerle sosyal hayatlarında başarı sağlayacaklardır.” Dedi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum