Zümrüt Rize Gazetesi

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya Yönelik Saldırıları Rize’de Protesto Edildi

İsrail’in Mescid-i Aksa’ya Yönelik Saldırıları Rize’de Protesto Edildi
11 Mayıs 2021 - 14:51

Memur Sen Rize İl Temsilciliği riyasetinde; Cihannüma Derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İ.H.H. Rize İl Temsilciliği, AGD Rize İl Temsilciliği, Evrensel Hafızlar Derneği Rize Şubesi, Yedi Hilal Derneği Rize Temsilciliği, Ensar Vakfı Rize Şubesi, TÜGVA, RİHDER dernekleri ile birlikte çok sayıda sivil toplum kuruluşu mensubu ve vatandaşlar bir araya gelerek yüzlerce araçla konvoy oluşturdu.

Rize Merkeze bağlı İslampaşa Mahallesinden başlayan konvoy 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanına kadar kornalar eşliğinde ilerledi. Grup, daha sonra Şeyh Cami önünde ellerinde Türk ve Filistin bayrakları ile “Katil İsrail Filistin’den defol”, “Kudüs’e selam, direnişe devam”, “Mescid-i Aksa onurumuzdur” şeklinde slogan attı, duada bulundu.

Burada toplanan vatandaşlar adına açıklama yapan Pazarköy Kuran Kursu İmam Hatibi Mahmut Selmani Sarı, teröre karşı direnen ve her neresinden bakarsanız bakın insan olmanın onurunu kurtarmak için, imanın izzetini korumak adına çoluk çocuk demeden, kadınıyla, erkeğiyle, genciyle yaşlısıyla canını ortaya koyan yiğitlerin mücadelesine omuz vermek, insan olmanın asgari şartını yerine getirmek için toplandıklarını kaydederek, “Başta ABD olmak üzere sistemin egemenleri ve maalesef onların kurguladığı sistemin oluşturduğu kirli düzeni görmezden gelenler, terörist İsrail’in kanlı stratejisinin küresel ölçekte desteklenmesine sebep olmaktadır. Kirli medya düzeniyle, artık her neresinden bakarsanız bakın adaleti değil güçlünün kanlı düzenini perdelemekten başka işlevi olmayan uluslararası hukukuyla bu sistem, bu düzen kanı ve terörü desteklemektedir. Onun için terörist İsrail bu kadar fütursuz, bu kadar hayasız davranmaktadır. Onun için İsrail, kan ve vahşetle şekillendirdiği işgal stratejisini devam ettirmektedir. Tam da bu yüzden, herkes sussa da, Filistin’de, Kudüs’te bizim canımız ciğerimiz dediğimiz kardeşlerimize karşı sürdürülen terör politikalarına karşı haykırmaya, bu kirli düzenin üzerini örtmeye çalıştığı hakikati yılmadan usanmadan hatırlatmaya ve gerçekleri yüzlülerin yüzlerine çarpmaya devam edeceğiz. Nasıl ki orada kardeşlerimiz direniyor. Biz de burada direnmeye devam edeceğiz bu kör düzene karşı.” dedi.

Yılmayacak, usanmayacak, insanlığın haremine yapılan saldırıya karşı direnen yiğitlerin sesi, sözü olacaklarını ve bu küresel kirli stratejiye karşı direneceklerini belirteni İmam Hatib Mahmut Selmani Sarı, “İsrail bir yalan üzerine kurulmuştur. Siyonist rejimin oluşturduğu bu yalan düzeni elbette yenilecek, bunu imanımız kadar biliyoruz. Kimileri, gücün oluşturduğu anaforda bunu göremeyebilir, susabilir. Fakat biz zulmün abad olmayacağına iman etmişiz. Filistin’de, teknolojiye sırtını dayamış küresel ebrehenin fillerine karşı taşla sapanla direnen ebabillerin galip geleceğini göreceğiz hep birlikte. Ne var ki, terörist İsrail’in oluşturduğu kanlı politikalara karşı kulaklarını tıkayıp, başını kuma gömenlerin büyük bir hüsrana uğrayacaklarını da hatırlatmak isteriz. Biz biliyoruz ki; İsrail, asırlara sari getto kültürüyle o bölgede hep düşman üreterek varolmaktadır. Evet, İsrail, korkularının esiridir. Ve İsrail, holokost endüstrisinden beslenen lobilerin esiri olduğu için şiddeti politikalarının merkezine koymuştur. Kimileri bu söylediklerimize hamaset diyebilir. Fakat biz imanımızla buradayız, yüreğimizle buradayız ve tarih şuurumuzla buradayız. Tam da bu sebepten diyoruz ki, korku ve şiddet üzerine inşa edilmiş hiçbir sistem ayakta kalamaz. Korku ve şiddetin üreteceği tek şey vardır o da terör. İsrail’in bu bölgeye yerleşme sürecine bir bakın, temelinde terör göreceksiniz. İsrail’in sözde kurucusu ve sözde ilk cumhurbaşkanı Ben Gurion ve ondan sonra görev alan birçok yöneticisi, terör ve tedhiş hareketlerinin içinde bulunmuş kişilerdir. Yani İsrail’in temelinde terör vardır, kan vardır, kin vardır ve ırkçılık üzerine bina edilmiş Siyonist rejimin oluşturduğu ipe sapa gelmez kör bir inanç vardır.” diye konuştu.

Mahmut Selmani Sarı, siyonistlerin ilk saldırılarını hatırlamadan, işgal edilen ilk şehir Hayfa’yı hatırlamadan, iki yüzlü emperyalistlerin çatışmalı bölgeler teorisini bilmeden, Mescid-i Aksaya yapılan saldırıların anlaşılamayacağını ifade ederek, şöyle konuştu: “Vadedilmiş topraklar bu kanlı sistemin motivasyon kaynağıdır. Holokost endüstrisinden beslenen lobiler, bu kanlı çarkın başındaki yapılardır. Ve maalesef bu yapılarla işbirliği yapan nevzuhur devletçikler, kabileci kafalar, mücadeleyi içten baltalamaktadır. Ama bu bir mücadeledir: hak ve batılın mücadelesi. Evet, bu insanlık ve adalet mücadelesidir. Bugün İsrail ve onu destekleyenlere karşı, onunla işbirliği yapanlara karşı verilecek mücadelenin sonunda insanlık adalete ulaşacaktır. Tarih İsrail’i devlet olarak, bilim siyonizmi fikir olarak reddetmiştir. Bu açık ve net. Şimdi sıra Müslümanlarda ve dünyanın tüm iyi insanlarında; İsrail’i kanıyla, kiniyle ve kiriyle, zulmü ve terörüyle zihinlerimizde reddetmenin, işgalci olduğu coğrafyadan ve sistemlerden defetmenin vaktidir. Bakınız; bir Filistinli çocuğun gözünden düşen bir damla bugün insanlığın bütünü için Nuh tufanı hükmündedir. Hepimizi kurtaracak Nuh’un gemisi ise İsrail’e karşı dirayet, Filistin’de, Kudüs’te ve Mescidi Aksa’da adalet için mücadeledir. Bunun yolu da hükmü de bellidir: Adı Filistin başkenti Kudüs, manevi zemini Mescidi Aksa olan Bağımsız ve Özgür bir devlettir. Siyonizmin bilindik ilizyonlarını aldırış etmeden, kapitalizm ve emperyalizmin sığınağı söylemlerin tazyikine kapılmadan bu kutlu mücadele devam edeceğiz. ‘Asra yemin olsun ki, insan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.’ İlahi hükmünce hareket edip adalet sağlanıncaya, mescidi aksa ve Kudüs özgürleşinceye ve dahi Filistin bağımsızlığına kavuşuncaya kadar mücadele devam edeceğiz.”

Sarı, Mescidi Aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedilemeyeceğini ve özgürlüğün en büyük düşmanı siyonizmin yeşerdiği kirli düzen olduğunu kaydederek, “Herkes bilsin ve duysun ki, Mescid-i Aksa barış dini İslamın ve Müslümanların mabedidir. Bununla birlikte, bu kutlu mabed barış ve huzur için bütün insanların haremedir. Herkes bilsin, duysun ve inansın ki; Kudüs Filistin’dir. Kudüs İslam şehridir. Kudüs, bütün inançların medeniyet birikimidir. Ve herkes şunu görecek ki; Filistin, özgür ve bağımsız yaşayacak.Filistin, Siyonist işgalden, Filistinliler Siyonist vahşetten çok yakında azade olacak. İnanıyor ve iman ediyoruz, zulüm değil adalet hakim olacak. Kurucumuz Mehmet Akif İnan ağabeyin satırlarında derç edilen kucaklaşma gerçekleşecek, Aksa’da Siyonist postal izleri temizlenecek, insanlık ve Müslümanlar ve onlara kulak veren devletler hem küresel hem de diplomatik intifada başlatacaklar. Biz buna varız. Memur Sen Rize İl Temsilciliği riyasetinde; Cihannüma derneği, İlim Yayma Cemiyeti, İ.H.H. Rize İl Temsilciliği, AGD Rize İl Temsilciliği, Evrensel Hafızlar Derneği Rize Şubesi, Yedi Hilal Derneği Rize Temsilciliği, Ensar Vakfı Rize Şubesi, Tügva, Rihder dernekleri ile birlikte, tüm sivil toplum kuruluşlarına ve adalet arayışı içinde olan her kesime bu mücadelede yerini alması için bir çağrıda bulunuyoruz. Kudüs’te adalet bütün dünyada adalet demektir. Çünkü adaletin düşmanı Siyonizm ve onun beslendiği emperyalizmdir. Mescidi aksa özgürleşmeden dünyada özgürlükten bahsedemeyiz. Çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı siyonizmin yeşerdiği bu kirli düzendir.” dedi.

israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(19).jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(2)-001.jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(20).jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(7)-001.jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(8).jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(11).jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(2).jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(1)-001.jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(3).jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(5).jpg
israilin-mescid-i-aksaya-yonelik-saldirilari-rizede-protesto-edildi-(7).jpg

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum