Zümrüt Rize Gazetesi

RİZE BELEDİYESİNİN YATIRIMLARI TAMGAZ DEVAM EDİYOR

RİZE BELEDİYESİNİN YATIRIMLARI TAMGAZ DEVAM EDİYOR
07 Mayıs 2021 - 15:27

IMG_7796_1.jpg

Rize Belediye Başkanı Rahmi METİN, Belediye bünyesinde ve diğer kurumlarla koordineli olarak devam eden çalışmaları ilgili birim amirleriyle birlikte yerinde inceledi.
Rize Belediye Başkan Rahmi Metin, beraberinde Teknik İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Muhittin Aydın Bilsel ile birlikte sırasıyla Pazar caddesi genişletme çalışması, Portakallık deresi ıslah çalışması, Dalyan Deresi tersip bendi ve dere ıslah çalışması, Belediye Blokları kentsel dönüşüm çalışması, Dağbaşı Kaplıca İçme Suyundan elektrik üretim tesisi ve Dağbaşı Isırlık yolu çalışmalarını inceledi.

IMG_7931_1.jpg

Saha çalışanlarından bilgiler alan Başkan Metin, yatırımların aksatılmadan devam etmesi için gerekli çalışmaları yapıyor.
Rize Merkez Dalyan Deresi Tersip bendi ve Islah çalışmaları sahasında açıklamalarda bulunan Başkan METİN, “Yıllarca bu vadilerdeki dengesiz su akışlarının en yakın 2011 yılında Ekrem Orhon mahallesi ve civarını ne hale getirdiğini hatırlıyorum. Orada oluşan hasarı gidermek için devletimiz büyük maliyetler yüklenmişti. Şimdi Allah’a şükür DSİ tarafından hem burada Dalyan Vadisi’nde yaklaşık 600 metrelik bir güzergâh koruma altına alınıyor. Elimizden geldiğince de buradaki doğal yaşamı koruma adına da bazı yerlerde duvarları yapmadık adeta oralardan bir nevi canlılar su ile dere ile buluşsun istedik. Burada iki tane tersip bendi olacak. Bunlar, gelen ciddi anlamdaki rüsubatı tutma anlamında çok önemli görev yapacak. Çünkü bu derelerden sadece su akarsa, rüsubat gelmezse, çamur, toprak, ağaç, kalıntı gelmezse bizim şehir içerisindeki menfezlerimiz de tıkanmaz. O sıkıntılara da, tahriplere de neden olmaz diye düşünüyoruz. Burada güzel bir çalışma izledik. Yine aynı şekilde Portakallık’ta da bir çalışma yapılıyor. Bu anlamda orada da denize kadar ulaşımda hem genişleyerek hem de suyu kontrol altına alarak taşkınları önlemek adına bu çalışmalar yapılmış oluyor. Buradan başta Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza, DSİ yetkililerine, müdürümüze teşekkür ediyoruz. Belediye ile işbirliğiyle; çünkü geldiğimizden beri bunlar bizim de planladığımız projelerdi, girişimlerimiz sonucunda yaklaşık 16 derenin inşallah hepsine kısım kısım dokunacağız. Tekrardan Rize’mize, bu bölgedeki vatandaşlarımızın su taşkınlarından korunması adına hepimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Haber: BAYRAMALİ KAVALCI

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum