Zümrüt Rize Gazetesi

KOCAELİ VALİLİK ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ HEMŞEHRİMİZ ERHAN DÜNDAR’DAN SÜRPRİZ İSTİFA!…

KOCAELİ VALİLİK ÖZEL KALEM MÜDÜRÜ HEMŞEHRİMİZ ERHAN DÜNDAR’DAN SÜRPRİZ İSTİFA!…
28 Nisan 2021 - 12:24

20 YILDA KOCAELİ’NDE 6 VALİYE ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜ YAPAN HEMŞEHRİMİZ DÜNDAR, YAŞ HADDİNDEN EMEKLİ OLMASINA 6 YIL DAHA VARKEN EMEKLİ OLDU.

VALİ, POLİS OLAN YEĞENİ VE BACANAĞINI ÖZEL KALEM MÜDÜRLÜĞÜNDE DE GÖREVLENDİRMİŞ !

ORDU VALİSİ İKEN EKREM İMAMOĞLU İLE MAHKEMELİK OLAN SEDDAR YAVUZ, KOCAELİ’NE ATANINCA DA İLK EMEKLİ OLAN İSİM DE RİZELİ VALİ YARDIMCISI OSMAN EKŞİ OLMUŞTU.

Haber: Faik BAKOĞLU

Tam 20 yıldır Kocaeli Valiliği’nde Özel Kalem Müdürlüğü yapan Hemşehrimiz ERHAN DÜNDAR’ın sessiz sedasız bu görevinden istifa ederek sürpriz bir kararla emekliye ayrıldığı öğrenildi.

İstem dışı Emekli olduğu öne sürülen ve iddia edilen Hemşehrimiz ERHAN DÜNDAR 2001 yılından itibaren ERDAL ATA, GÖKHAN SÖZER, ERCAN TOPAÇA, HASAN BASRİ GÜZELOĞLU, HÜSEYİN AKSOY ve şuan ki yeni Vali SEDDAR YAVUZ’a Özel Kalem Müdürlüğü yaparak birçok başarılara da imza atarak her Vali tarafından çeşitli “belge, şilt ve teşekkür” belgeleriyle ödüllendirilen isim olmuştu.

Aslen Erzurumlu olan Hemşehrimiz ERHAN DÜNDAR ilk memurluğuna Rize’de Çay-Kur’da başladı ve ardından da kurum değiştirerek Rize Valilik Özel Kalem Müdürlüğüne atanmıştı.

Uzun yıllar Rize Valiliği’nde “başarılarıyla” görev yapan Erhan DÜNDAR 2001 yılında dönemin Rize Valisi ERDAL ATA’nın Kocaeli Valiliği’ne atanmasıyla kendisi de Vali ATA’nın isteğiyle Rize’den Kocaeli’ne atanarak burada tam 20 yıl hizmet yapma olanağı buldu.

SEDDAR YAVUZ’un geçen yıl Ordu Valiliği’nden Kocaeli’ne atanmasından sonra Erhan DÜNDAR görevinde daha fazla çalışma olanağı bulamayınca bir anda kendini en deneyimli bir dönemde Emekliler kervanında buldu.

Zira Kocaeli’nin yeni Valisi SEDDAR YAVUZ, Ordu’dan Kocaeli’ne atanırken yanına da yeğeni ve komiser yardımcısı olan C.Y. ve bacanağı olan polis memuru T.B.’yi Karadeniz’den Körfez bölgesine getirerek Özel Kalem ve yakın korumasında görevlendirerek Erhan DÜNDAR’ın adeta saf dışı olmasına neden olduğu da öne sürüldü.

Bu durum karşısında da kadrosu Özel Kalem Müdürü olan Erhan DÜNDAR çareyi emekli olmakta buldu.

İstanbul B.B.Başkanı Ekrem İMAMOĞLU ile de mahkemelik olan dönemin Ordu, şuan ki Kocaeli Valisi Seddar YAVUZ’un şuan ki Valilikde de Halkla İlişkiler Bölümünde de esas kadrosu Jandarma olan yakın akrabası olan bayan Astsubay Bilge hanımı görevlendirdiği de dilden dile konuşuluyor.

Seddar YAVUZ’un Ordu’dan Kocaeli’ne atanmasının hemen ardından da Kocaeli’nin Rizeli Vali Yardımcısı olan Osman EKŞİ’nin de sürpriz bir gelişmeyle emekliye ayrılması da dikkatlerden kaçmamıştı.

Aslen Eskişehirli olan ve sırasıyla da Uşak, Muş, Ordu ce Kocaeli’nde Valilik yapan Seddar YAVUZ’un çok yakın akrabaları olan isimlerin kadroları başka yerde olmalarına karşın “Aile Şirketi” gibi çok yakınında görevlendirmesi Rizeli Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN’ın “çok yakınlarınıza görev vermeyin ve işe almayın” talimatlarını unutmuş gibi görülüyor.

Vali Seddar YAVUZ’un öğretmen eşinin de öğretmenlik yapmadığı “Gönülden Gönüllere” adlı bir yardım kuruluşunda görev yaptığı iddia ediliyor.

Kocaeli ve ilçelerinde bulunan toplam 12 organize sanayi bölgelerinde Vali Seddar YAVUZ’un Müteşebbis Başkanı olarak görev yaparak da dolgun maaş aldığı da öne sürülüyor. Mevkidaşını isim vermeden eleştirilmesi ise büyük üzüntüye neden oldu.

Bu arada Kocaeli Valisi Seddar YAVUZ’un görevi devir aldığı ve şuan ki Aydın Valisi olan Köprübaşılı hemşehrimiz Hüseyin AKSOY’un ismini vermeden “suya-sabuna dokunmasan görevden almasan 20 yıl Valilik yaparsın, muhim olan icraat yapmaktır” şeklinde eleştirmesi de kamuoyunda büyük üzüntüye neden olduğu ve 20 yıldır Türkiye’de ara vermeden Valilik yapan Hüseyin AKSOY’un bu söylemlerden haberdar olduğu ve çok üzüntü duyduğu öğrenildi.

Milenyum Yılı olan 2000’den beri hiç ara vermeden başta Muğla, Mersin, Samsun, Diyarbakır, Kocaeli ve Aydın gibi illerde tam 20 yıldır aralıksız Valilik yapan Trabzon Köprübaşılı Hemşehrimiz Hüseyin AKSOY bu gelişmeleri gülümseyerek “şakadır” dediği öğrenildi.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum