Zümrüt Rize Gazetesi

Heveslenmeyin, İlksan Yönetimi Mülakatla Belirlenmiyor

Heveslenmeyin, İlksan Yönetimi Mülakatla Belirlenmiyor
05 Nisan 2021 - 15:02

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu yazılı bir açıklama yaparak İlksan’ daki seçimin iptal edilmediğini sadece ertelendiğini söyledi.

Türk Eğitim-Sen Rize Şube Başkanı Murat Köseoğlu açıklamasında, “Malum sendikanın Başkanına tekraren ve heceleyerek söylüyoruz: İLKSAN Temsilci seçimleri İP-TAL  E-DİL-ME-Dİ, İçişleri Bakanlığı’nın kararı doğrultusunda ve MEB’in onayı ile ER-TE-LEN-Dİ! Ve daha önemlisi, bu seçimde seçilecek delegeler 2023’te yapılacak genel kurulda oy kullanacak. Yani bu ertelenen seçim, İLKSAN yönetiminin mevcut görev süresini etkileyecek bir süreç değil; dolayısıyla kimsenin bir şey kaçırmasına da gerek yok. Anlayın artık bu basit gerçeği. Kuru gürültü yaparak neyi perdelemenin peşindesiniz?” dedi

Başkan Köseoğlu, “Yoksa salgın koşulları müsaade etmez de İLKSAN seçimleri, bir kez daha beceriksizliğinize sahne olacak 6. Dönem Toplu Sözleşme görüşmelerinin sonuna kalırsa eğitim çalışanlarının karşısına çıkamayız, diye mi endişeleniyorsunuz?.  Gerçi şimdi de 355 yöneticinizi aday göstermiş olmanıza rağmen markanızla ve dürüstçe er meydanına çıkamıyorsunuz ve güya BAĞIMSIZ ADAYLARI destekliyorsunuz ya. Bir de meşhur İLKSAN raporunuzdaki birçok iddia gibi bir bilgi yanlışınızı daha düzeltelim: 8-9 Nisan’da yapılacak toplantı, İLKSAN Mali Genel Kurulu görüşmelerini gerçekleştirecektir. Bu da mevzuat açısından yapılması elzem ve planlı bir toplantıdır. Bu toplantı, 217 delegenin Antalya İl Hıfzısıhha Kurulu’nun onayı ve belirlediği kurallar çerçevesinde (1 Kişiye 8 metrekare ölçeğinde) gerçekleştirilecektir. İlçe temsilcisi seçimleri ise 287 bin eğitim çalışanının hem de kimi yerlerde ilçeler arası hareketliliğinin doğuracağı sağlık riski nedeniyle ertelenmiştir. Neredeyse her gün bir meslektaşımızı Covid-19 nedeniyle kaybettiğimiz bugünlerde bu risk nasıl göze alınabilirdi? Dolayısıyla MEB’in aldığı erteleme kararı makul ve yerinde olmuştur.

Adım gibi eminim ki, seçimler ertelenmeseydi ve bu süreçte virüs bulaşışına maruz kalan meslektaşlarımız söz konusu olsaydı, aynı tipler, bu kez de hem İLKSAN’ı hem de MEB’i tedbirsizlikle itham edeceklerdi. Öte yandan, 287.000 kişinin hareketliliği ile 217 kişinin kurallar çerçevesinde bir araya gelmesini mukayese eden zihniyet ya arazlıdır ya da art niyetlidir.Ayrıca malum sendikanın sayın başkanının dikkatine özellikle ve vurgulayarak sunmak isteriz ki; İLKSAN yönetimi MÜLAKATLA belirlenmiyor! Seçimler, her kademede GİZLİ OY AÇIK TASNİF yöntemiyle yürütülmektedir. Sakın ha alışageldiğiniz ve doyumsuz bir iştahla abandığınız MÜLAKAT süreçleriyle karıştırmayın. Bu arada Başkana SAMİMİ bir öneride daha bulunmak istiyorum:  Son günlerde seçimle yatıp seçimle kalkıyorsunuz ya; gelin, eğitim hizmet kolunda yetkili sendikayı da seçimle belirleyelim. Eğitim çalışanlarının iradesine güven meselesi lafta kalmasın. İLKSAN ilçe temsilcisini seçebilecek kabiliyette olan eğitim çalışanlarının, yetkili sendikayı belirleme iradesi de vardır herhalde.  Var mısınız?” dedi

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum