Zümrüt Rize Gazetesi

18 Mart Çanakkale Zaferi, Milletimizin Birlik ve Beraberliği için verdiği Eşsiz Bir Destandır

18 Mart Çanakkale Zaferi, Milletimizin Birlik ve Beraberliği için verdiği Eşsiz Bir Destandır
18 Mart 2021 - 16:40

Türk ve dünya tarihinin önemli dönüm noktalarından biri olan, milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zafer ve kahramanlıklarından 18 Mart Çanakkale Zaferi, milletimizin birlik ve beraberliği için verdiği eşsiz bir destandır.

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün “Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik misalidir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur.” sözleriyle ifade bulan bu zafer, aynı zamanda Mehmetçiğin ve Türk milletin vatan sevgisinin ölümsüzlük eseridir.
İmkânsızlıklar içinde çok büyük fedakârlıklarla kazanılmış bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu katmıştır. Bugün bizlere düşen görev atalarımızın bizlere emanet bıraktığı Türkiye Cumhuriyetini ilelebet muhafaza ve müdafaa etmektir.

Bu duygu ve düşüncelerle 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitlerimizi Anma Günü’nü kutlar, bu aziz vatan uğruna canını feda eden şehitlerimizi rahmet ve minnetle yâd ederim.

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum