Zümrüt Rize Gazetesi

Usta Öğreticiler Halk Eğitim Binasına Sahip Çıktı

Halk Eğitim Usta Öğreticileri binalarını vermek istemediklerini belirterek, “300 Usta Öğretici olarak binamızın taşınmasını istemiyoruz” dedi.

Usta Öğreticiler Halk Eğitim Binasına Sahip Çıktı
12 Ocak 2021 - 16:51

RUDER Başkanlığı yayınladığı basın açıklamasında 300 usta öğreticinin binalarından taşınmasıyla mağdur olacaklarını belirtti.

Kısa adı RUDER olan Rize Usta Öğreticiler Dayanışma Derneği Yönetim Kurulu adına Başkan Rüya Turanlı imzalı açıklama şöyle ’Rize Usta Öğreticiler Dayanışma Derneği olarak tüm usta öğreticiler ve tüm Rize usta öğreticilerimizin sosyal hakları Özlük hakları ve tüm sorunları için mücadeleyi sorumluluğumuzu bilerek yıllarca bunun uğraşısını vermeye çalıştık. Usta öğreticiler olarak, içinde bulunduğumuz pandemi döneminde Halk Eğitim Merkezlerinde kurslar açılamadığı için görev alamamaktayız. Başka herhangi bir gelirimiz ve sosyal güvencemizde bulunmamaktadır. İlimiz merkez genelinde yaklaşık 300 usta öğretici olarak maddi ve manevi çok zor bir süreçten geçmekteyiz. Devletimizin bu konuda atacağı gerekli adımları sükûnetle beklerken, ilimizdeki Halk Eğitim Merkezi binamızın taşınacağı haberiyle bir kez daha mağdur edilmiş oluyoruz

Bina 33 Yıllığına 3 yıl önce Halk Eğitime tahsis edilmiş Binlerce kursiyere hizmet veren bizler içinde bir gelir kapısı olan Rize Halk Eğitimi Merkezi kentsel dönüşüm projesi kapsamında ilimizdeki vergi dairelerinin bulunduğu binaların yıkılacak olmasından boşaltılıp vergi dairelerine tahsis edilecekmiş. Vergi dairelerinin yeni hizmet binası 2 yıl içinde tamamlandıktan sonra Halk Eğitimi Merkezi yeniden kendi binasına dönecekmiş. 3 yıl önce yaklaşık 300 bin TL harcanarak oluşturulan atölye ve dersliklerin altyapısı bozulacak yeni taşınılacak olan binaya aynı masraf yapılacak ve 2 yıl sonra bunların hepsi çöpe gidecek her şeye yeniden başlanılacak. Halk Eğitimcilik bu kadar basit mi bize ve yapılan çalışmalarımızda lütfen göz ardı edilmesin üç yıl önce taşındığımız yer eski halk eğitime merkez binası yeterli olmadığından bu yeri bu binayı 33 yıllığına bize tahsis edilmişti. Şimdi tüm yetkililerden ricamız bizi yerimizden etmeyin. Pandeminin ilk aylarında maske dikimi için gönüllü çalışan tüm usta öğretici arkadaşlarımıza unutmayalım ayrıca halk için maske dikildi halka hizmet için halk için her ne iş olursa halk eğitim camiası olarak hiçbir işten kaçmadık. Bizler usta öğreticiler olarak bu plansızlığın biran önce durdurulmasını ve maddi manevi olarak mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz.

Merkeze uzak olan altyapısı yetersiz olan derslikleri binlerce kursiyere hizmet açısından uygun olmayan bu mekâna Halk Eğitimi Merkezi yerine Vergi dairelerinin taşınmasıyla bu sorunun çözüleceğine inanıyoruz. Yetkililerimizin biran önce bu yanlıştan dönmesini umut ediyoruz’ denildi.

Haber: İsmet KÖSEOĞLU

Sitemizde yayımlanan haberlerin her türlü hakkı Zümrüt Rize Gazetesi'ne ait olup, izinsiz ve kaynak gösterilmeksizin kullanılamaz.

hack forumwarezwebmaster forumuhack haberhack forumhack forum